OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
20.03.2022 r.

  1. Poprzez czas Wielkiego Postu przygotowujemy swoje dusze na spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem. Czynimy to poprzez wyciszenie, nie branie udziału w zabawach i dyskotekach, odstawienie alkoholu i innych używek, gorliwą modlitwę połączoną z rozmyślaniem nad Słowem Bożym. Jest to czas pokuty za nasze grzechy.

  2. W najbliższy piątek, 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP, a zarazem Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). W tym dniu w łączności z Papieżem Franciszkiem po Mszy świętej odmówimy Akt Zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

  3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.30.

  4. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 3-6 kwietnia. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.

  5. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Stępień, Majdowscy, Korzeniowscy, Czarnogrecki, Remian.

  6. W zakrystii są do nabycia świece tzw. Paschaliki swiece caritas - do wykorzystania na liturgię Wielkiej Soboty, można zapalić je jako dar na grobach naszych bliskich.

  7. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Na stoliku znajduje się tygodnik niedziela.