OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
7 kwietnia 2024

  1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Zapraszamy na godz. 15:00 na Adorację w Godzinie Miłosierdzia.

  2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18:00.

  3. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do lektury Pisma Świętego.

  4. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski. Podczas Mszy Św. o godz. 16:00 poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Po Mszy Św. spotkanie rodziców tych dzieci.

  5. Wczoraj w Wieluniu powitaliśmy nasza Matkę i Królową w znaku Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Od tego momentu Maryja odwiedzi każdą Parafię w naszej Archidiecezji. Święto naszego Nawiedzenia przypadnie na 17 i 18 kwietnia. W środę 17 kwietnia na placu OSP w Białej o godz. 16:45 rozpoczniemy nasze modlitewne oczekiwanie na Matkę Bożą, a następnie o godz. 17:30 wyruszymy w procesji do Kościoła. Nawiedzenie Maryi jest czasem ogromnej łaski – dlatego dobrze przeżyjmy ten czas spotkania z naszą Matką. Szczegółowy program Nawiedzenia podany będzie w przyszłą niedzielę.

  6. Przypominamy, że Obraz Matki Bożej przyjedzie do nas z parafii Naramice. Pojedzie trasą Wiktorów- Łagiewniki – Biała Klapka -Biała Rządowa. Na placu przy straży OSP zostanie powitany, a następnie wyruszymy w procesji do Kościoła, gdzie Obraz będzie niesiony przez delegację różnych stanów, grup i wspólnot. Oficjalne Powitanie Matki Bożej odbędzie się w Kościele. Po Dobie Nawiedzenia w naszej Parafii, obraz powędruje do Parafii w Łyskorni, jadąc trasą Biała Parcela, Biała Kopiec. Bardzo prosimy o udekorowanie na ten czas tras przejazdu Obrazu. Niech to będzie wyraz naszego zewnętrznego przygotowania i radości z pobytu naszej Matki pośród nas. Dekoracje na czas Nawiedzenia Obrazu są do nabycia są na salce na plebanii codziennie od godz. 16:30 do 19:00.

  7. W związku ze zbliżającą się Peregrynacją w naszej wspólnocie parafialnej prosimy o posprzątanie naszych domostw i otoczenia. Niech pobyt Maryi w naszej Parafii będzie czasem kiedy Matka przychodzi do dzieci, by wysłuchać ich szeptów błagań i modlitw.

  8. W tym tygodniu prosimy o spotkanie: we wtorek o godz. 19:00 – Duszpasterską Radę Parafialną oraz Naczelników i Prezesów OSP, a w środę o godz. 19:00 – Wspólnotę Żywego Różańca. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy na krótkie spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VI, VII i VIII.

  9. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Pluskota, Pluskota, Mielczarek, Kot, Łuczak. Natomiast w Wiktorowie P. Katarzynę Majos.