GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
14 KWIETNIA 2024

 

  1. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

  2. Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 16:00 poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Po Mszy Św. spotkanie rodziców tych dzieci.

  3. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania.

  4. Już w środę 17 kwietnia 2024 r. będziemy przeżywać Święto Nawiedzenia Matki Bożej w Kopi Cudownego Obrazu. Nasze uroczystości rozpoczniemy nabożeństwem oczekiwania o godz. 16.45 na placu OSP Biała, a następnie o godz. 17.30 powitamy Maryję  i wyruszymy w procesji do kościoła. Przeżyjmy dobrze ten czas spotkania  z naszą Matką. Szczegółowy program Nawiedzenia naszej parafii znajduje się w specjalnie wydrukowanym na ten czas biuletynie, na Facebooku, na stronie internetowej oraz w gablocie.

  5. Bardzo prosimy o udekorowanie na czas Nawiedzenia domów i otoczenia: wywieśmy flagi narodowe i kościelne, do okien wystawy Obrazy Matki Bożej. Ostatnie Nawiedzenie miało miejsce 45 lat temu. Po tych latach Maryja na nowo przychodzi do nas. Tylko i wyłącznie od nas samych zależy jak te chwilę przeżyjemy i co po tylu latach powiemy Maryi.

  6. Penitencjaria Apostolska, działając w imieniu Ojca Świętego Franciszka, udzieliła łaski odpustu zupełnego wiernym z racji Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Częstochowskiej. Dekret wydano 19 marca br., w dniu uroczystości Św. Józefa:  odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

  7. Możliwość spowiedzi dla wszystkich, którzy pragną oczyścić swoje serca przed Nawiedzeniem Maryj w naszej parafii
    w poniedziałek i wtorek od godz. 17:00 do 18:00.

  8. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Pluskota, Purgat, Wolniak, Wolniak, Kotala, Ignasiak.