OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
27.03.2022 r.

 

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

  2. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15:30.

  3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 16:30. W sobotę nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca o godz. 17:00, a o godz. 18:00 Msza święta.

  4. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. odbędzie się w czasie rekolekcji wielkopostnych we wtorek 5 kwietnia od godz. 14:00. Zapisy tych osób w Zachrystii lub Kancelarii Parafialnej.

  5. W przyszłą niedzielę 3 kwietnia rozpoczniemy święty czas rekolekcji Wielkopostnych, będzie im przewodniczył ks. Jose Maniparambil kapłan pochodzący z Indii. Program Rekolekcji znajduje się w Głosie św. Piotra.

  6. W zakrystii są do nabycia świece tzw. Paschaliki świece Caritas w cenie 10 zł. Możemy je wykorzystać na liturgię Wielkiej Soboty, czy też zapalić je jako dar na grobach naszych bliskich.

  7. Dziękujemy za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. W sobotę od godz. 8:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Czesny, Wrzosek, Lichtur, Okrasa i Królewicz.