OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
13.03.2022 r.

  1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem.

  2. W naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową. W niedzielę o godz. 15.30 oprawiamy Gorzkie Żale. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

  3. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę Ad Gentes– Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

  4. W dniu dzisiejszym, przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej – Królowej Apostołów.

  5. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi. Tego dnia będziemy modlić się za mężów i ojców o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

  6. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 3-6 kwietnia. Będzie im przewodniczył ks. Jose Maniparambil kapłan pochodzący z Indii. Spowiedź będzie we wtorek. Prosimy o zarezerwowanie czasu. Program rekolekcji podamy w czwartą niedzielę Wielkiego Postu.

  7. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, taca przeznaczona na cele gospodarcze.

  8. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny Gwóźdź, Skoczylas, Kuliberda, Bartodziej, Kliś, Promny. 

  9. Sprawozdanie ze zbiórki na rzecz Ukrainy: Dziękuje wszystkim, którzy złożyli swój dar materialny do puszki na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Zebrane ofiary z naszej parafii to 8.200,60 Kwota ta została wpłacona na konto Caritas Archidiecezji Częstochowskie wraz darami które zostały w miniony poniedziałek dostarczone do Centrum Caritas w Częstochowie. Również dziś możemy dołożyć cegiełkę dobroci w ramach kiermaszu ciast, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc Uchodźcom z Ukrainy, którzy zamieszkali na terenie naszej gminy.