OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ZWYKŁA
29.01.2023 r.

  1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

  2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 8:30 17:00. Podczas Mszy Św. o godz. 17:00dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone świece.

  3. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Św. w piątek od godz. 16:30. Nabożeństwo I soboty w sobotę o godz. 16:00.

  5. Objazd chorych i starszych osób w sobotę, od godz. 9:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub kancelarii.

  6. Spotkanie dla osób, które w najbliższym czasie chcą zostać rodzicami chrzestnymi odbędzie się w sobotę o godz. 18:00 w salce na plebani.

  7. Również w sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas VI.

  8. Dziękujemy za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. W sobotę na godz. 9:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Napierajczyk, Wójciak, Pawełczyk – Hening, Golańscy i Szczukieckich.