OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26.03.2023 r.

  1. Od dzisiaj 5 Niedzieli Wielkiego Postu w kościele zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17:30, a Gorzkich Żali o godz. 15:30.

  2. Dziś w naszej Wspólnocie parafialnej rozpoczęliśmy święty czas Rekolekcji Wielkopostnych, przez które poprowadzi nas Ojciec Antoni Sumera. Przeżyjmy dobrze ten czas dany nam od Boga. Oczyśćmy nasze serca i sumienia w sakramencie pokuty i pojednania, który będzie sprawowany w środę. Dobrze zagospodarujmy nasz czas, abyśmy skorzystali z daru Bożego Miłosierdzia.

  3. We wtorek od godz. 14:00 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Prosimy dziś i jutro zgłaszać te osoby w kancelarii lub zakrystii. W środę na Mszy świętej o godz. 10:00 będziemy modlić się w intencji osób starszych i chorych. W czasie Mszy świętej zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy w miarę możliwości, o pomoc w dotarciu do Kościoła osobą starszym i chorym.

  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. O godz. 17:00nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.

  5. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Centralna Liturgia Niedzieli Palmowej z procesją rozpocznie się o godz. 11:00 przy Ołtarzu Piotra, gdzie po odczytaniu Ewangelii i poświęceniu palm uroczystą procesją rozpocznie się Liturgia Mszy św. w Kościele. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do zrobienia palm na procesję i włączenie się w tę piękną Uroczystość.

  6. 2 kwietnia przypada 18 rocznica Narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. Z tej okazji organizowany jest Rajd Papieski na motocyklach. Rozpocznie się on w naszym Kościele o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie rajd wyruszy w trasę po okolicznych wioskach. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy. Równie gorąco zapraszamy na godz. 21:00 – Apel Jasnogórski, który połączony będzie z modlitewnym czuwaniem do godziny 21:37. Będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o bycie wiernym Krzyżowi Chrystusowemu.

  7. Dziś przed Kościołem – młodzież naszej szkoły zbiera ofiarę do puszki na PCK. Ofiary te zostaną przekazane na paczki dla ubogich rodzi. Za szczodrość serca już dziś dziękujemy.

  8. Dziękujemy za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. Za tydzień w sobotę na godz. 8:00 zapraszamy do troski o nasz Kościół rodziny: Karsznia, Szczepaniak, Piątek, Stopyra, Mielczarek i Pichlińscy.