OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA
10.04.2022

 1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii. Podczas wszystkich Mszy Św. poświęcenie palm.
 2. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prąd wykorzystany w okresie ogrzewania naszego kościoła.

 3. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna do środy od godz. 17.00 do 17.30.

 4. Przed nami najważniejsze dni w Roku Liturgicznym. Zachęcamy do modlitwy i wyciszenia się na ten święty czas, a zwłaszcza podczas trzech dni Triduum Paschalnego. Wszyscy powinniśmy mobilizować się do udziału w liturgii w tym czasie.
 • WIELKI CZWARTEK – W naszej Parafii celebrowana jest w tym dniu Msza Św.  o godz. 18:00, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę Ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Św., Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy, upamiętniającej pojmanie w Ogrójcu. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz. Adoracja do godz. 22:00. Młodzież zapraszamy na adorację od godz. 20.00.
 • WIELKI PIĄTEK– Zachowajmy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia). Od 9.00 czuwanie w Ciemnicy, a o godz.10.00 Droga Krzyżowa. W godzinie śmierci Pana Jezusa o godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.  Do wspólnej modlitwy i rozważania Męki Pana Jezusa serdecznie zapraszamy na godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Wielkiego Piątku Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godziny 22:00.  
 • WIELKA SOBOTA– Jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do wieczornej Liturgii. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Święcenie  pokarmów w Białej  
  o godz.: 10:00, 11:00, 12.00 i 15.00; w Wiktorowie o godz. 12:30 i na Brzozie (Sala OSP) o godz. 12.30. Jest to czas ciszy i zadumy nad śmiercią Chrystusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się na adoracji. Warto w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. 
 • WIELKANOC–  W sobotni wieczór o godz. 20:00 rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi nam Zmartwychwstanie Chrystusa. Prosimy o zabranie świec na liturgię. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian.
 • NIEDZIELA WIELKANOCNA – Msze Św. o godz. 6:00 (Rezurekcja z procesją) o godz. 8,30, (09:45 – Wiktorów) i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY- Msze Św. jak w każdą niedzielę.