OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
03.03.2024 r.

 

  1. Dziś I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego sakramentu i rozważanie słowa Bożego po każdej Mszy św. O godz. 15:30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.

  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:30, a w niedzielę na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30.

  3. Są już do nabycia elementy dekoracyjne na czas nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Również możemy nabyć pamiątki Nawiedzenia takie jak obraz Matki Bożej z Aktem Zawierzenia naszych rodzin Maryi, świece nawiedzenia czy różaniec z wizerunkiem naszego Kościoła. Codziennie od godz. 16:00 do 18:00 (wyłączając godzinę Mszy świętej) można te rzeczy zakupić w salce na plebani.

  4. W piątek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

  5. Wielkimi krokami zbliża się czas Misji Świętych w naszym Kościele prowadzonych przez Ojca Saletyna, przed Peregrynacją Cudownej Kopii Matki Bożej. Od 16 do 22 marca będzie to szczególny czas dla naszych dusz. Zaplanujmy już dziś nasze spotkanie z Chrystusem w czasie Eucharystii i w sakramencie spowiedzi. Plan Misji świętych będzie dostępny w Głosie św. Piotra już w następną Niedzielę.

  6. Dziękujemy za troskę o nasze Kościoły w Białej i w Wiktorowie. Za tydzień w sobotę na godz. 9:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Okrasa, Królewicz, Sowa - Wasiński, Dziuba i Leman. Natomiast w Wiktorowie P. Dawida Teodorczyka. Dziękujemy również za ofiary składane do puszki przy krzyżu na kwiaty do Grobu Bożego i do Obrazu Matki Bożej w czasie nawiedzenia.