OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25.02.2024 r.

 

  1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy Ewangelię o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

  2. Dziś o godz. 15:30Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:3 Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

  3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy.

  4. Jutro na Mszy św. o godz. 17:00 będziemy modlić się w intencji Ks. Proboszcza z racji imienin. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy prosząc o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 16:30. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz. 9:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub kancelarii. W sobotę, o godz. 17:00nabożeństwo z racji I soboty miesiąca, a o godz. 18:00 Msza święta.

  6. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania dotyczące Peregrynacji Cudownej Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej następujące Wspólnoty:
  • W środę o godz. 19:00 – Państwa Sołtysów oraz Prezesów i Naczelników OSP w Białej, OSP w Brzozie i OSP w Wiktorowie.
  • W czwartek o godz. 17:30 – Dyrekcję Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola w Białej.
  1. Dziękujemy za troskę o nasze Kościoły w Białej i w Wiktorowie. Za tydzień w sobotę na godz. 9:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Hajduk, Remian, Czesny, Wrzosek-Lichtur i Lichtur. Natomiast w Wiktorowie P. Sandrę Rosińską.