OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA
18 KWIETNIA 2021

  1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  2. W piątek (23 kwietnia) obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  3. W naszej wspólnocie parafialnej zrodziła się inicjatywa stworzenia Męskiej Róży Różańcowej. Wszystkich chętnych mężczyzn, młodzieńców zapraszamy do zapisywania się w Zakrystii.

  4. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy o zajmowanie miejsc w co drugiej ławce i o zachowanie dystansu w podchodzeniu do Komunii św.

  5. W sobotę na godzinę 10:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII

  6. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Stępień – Cop, Olek-Zrobek, Dwornik-Koniarczyk, Nanys, Sułkowscy.

  7. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W przyszłą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań.

  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dobrej i błogosławionej niedzieli!