OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11 KWIETNIA 2021

 

  1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”

  2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

  3. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

  4. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VII

  5. Bóg zapłać za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. Za tydzień na godz. 8:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Napierajczyk, Gielniak, Smiatacz, Kosińscy, Idczak.