OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  IV NIEDZIELA WIELKANOCNA -
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA
25 KWIETNIA 2021

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Dziś na godz. 15:00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramenty w intencji nowych powołań kapłańskich. Natomiast w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji o godz. 17:30 w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

  2. W czwartek z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

  3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

  4. 2 maja będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową w Wiktorowie. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 9.45, gdyż Uroczystość wypada w niedzielę. Tego dnia również na Mszy świętej o godz. 8:30 będziemy modlić się w intencji Ks. Prałata Zygmunta z racji Jego imienin, wypraszając Boże błogosławieństwo i łaski.

  5. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. W przyszłą niedzielę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

  6. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Rempalscy, Golańscy, Stępień-Wieczorek, Browarny, Smiatacz.