OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła 23.06.2019 r.

 1. W poniedziałek 24 czerwca przypada liturgiczna Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. To dzień imienin wielu solenizantek i solenizantów, życzymy im Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patrona.
 2. W czwartek o godz. 18.00 Msza Święta na zakończenie oktawy Bożego Ciała, a po niej procesja eucharystyczna oraz indywidualne błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków z kwiatów i ziół. Dzieci otrzymają także pamiątkowe obrazki i słodycze.
 3. W piątek 28 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra
  i Pawła
  . Msze Święte o godz. 12.00 Jubileusz 50 -lecia święceń kapłańskich ks. Zdzisława Gwiazdy i 40 -lecia święceń kapłańskich ks. Bpa Jana Wątroby i wieczorem o godz. 18.00. Ofiara składana na tacę w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską tzw. Świętopietrze.
 5. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 6. Dziś w kościołach naszej Ojczyzny podejmujemy intencje przebłagania Boga za popełnione w ostatnim czasie w Polsce świętokradztwa
  i bluźnierstwa
  . Po błogosławieństwie końcowym odśpiewamy wspólnie suplikacje Święty Boże….
 7. We wtorek po mszy św. zapraszamy młodzież i dzieci, które chciałyby pomóc w organizacji Jubileuszu święceń kapłańskich  naszych księży rodaków.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie kościołów w Białej i w Wiktorowie. Za tydzień w sobotę od godz, 800 zapraszamy rodziny Łabądz-Wątroba, Sazon, Pilarscy, Stefaniak, Kwaśny i Rzęźnickich.