OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCY
14.05.2021 r.

 

  1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

  2. Przez cały maj codziennie, o godz. 17:30nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich wiernych by u Matki wypraszać dla siebie potrzebne łaski.

  3. Od jutra rozpoczynamy tzw. Dni Krzyżowe, czyli modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo w pracy. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o godz. 18:00 wyruszy procesja błagalna do Krzyża, gdzie będziemy prosić Boga o błogosławieństwo w pracy i obfite plony. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwie.

  4. W piątek będziemy wypraszać dar miłosierdzia Bożego naszym bliskim zmarłym. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30 i mszę świętą o godz. 18:00. W piątek też rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy modlić się, by w każdym z nas Bóg odnowił Jego dary i charyzmaty.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  6. Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (8 czerwca 2023). W tym roku Procesja Eucharystyczna wyruszy po 3 letniej przerwie na ulicę przy cmentarzu. Prosimy by w tym roku Ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała przygotowali mieszkańcy: I Ołtarz (przy Pani Danucie Szkop) mieszkańcy Brzozy II Ołtarz – (przy Krzyżu obok p. Promnej) – mieszkańcy Drogi Wiktorowskiej od rodz. Dudka do rodziny Szkudlarek. III Ołtarz (przy Panu Edmundzie Koniarczyk) – mieszkańcy Biała Kopiec. IV Ołtarz (przy Ołtarzu św. Piotra) młodzież. Spotkanie organizacyjne dotyczące dekoracji odbędzie się w poniedziałek 22 maja o godz. 18:30 w salce na plebani.

  7. Dziękujemy za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. W sobotę na godz. 8:00 zapraszamy do troski o kościół rodziny: Wójciak-Górny, Juszczak, Stefaniak – Piec, Zygmunt i Bednarek, natomiast w Wiktorowie zapraszamy do troski o świątynię: p. Annę Ostrycharz-Nawrocką.

  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.