OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCY
07.05.2023 r.

 

  1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

  2. Dzisiaj odbywa się zbiórka przed Kościołem prowadzona przez OSP. Datki przeznaczone będą dla rodziny P. Kupskich z Wiktorowa, którzy z powodu pożaru obiektu garażowo-gospodarczego ponieśli dużo strat. Za dobroć i ofiarność serca w imieniu rodziny – DZIĘKUJEMY!

  3. Również dziś o godz. 13:00 sprawowana będzie Msza święta na rozpoczęcie sezonu motocyklowego, na którą zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów.

  4. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

  5. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

  6. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Tego dnia zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20:00 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań, a następnie procesja różańcowa, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.

  7. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne młodzież z klas 8, którzy rozpoczęli bezpośrednie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, który odbędzie się 9 czerwca, a udzieli go ks. Bp. Andrzej Przybylski.

  8. Dziękujemy za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. W sobotę na godz. 8:00 zapraszamy do troski o kościół rodziny: Szymańskich, Góreckich, Idziaków, Michałczyków i Latus, natomiast w Wiktorowie zapraszamy do troski o świątynię: p. Katarzynę Majos.