OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA
14.08.2022 r.

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

  2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
    W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

  3. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

  4. W imieniu pielgrzymów z Opatówka i Grupy Zielonej z Ostrowa Wielkopolskiego dziękujemy za nocleg i gościnne przyjęcie w Sali OSP Biała podczas odpoczynku.

  5. Zapraszamy na szlak 159. Pieszej Pielgrzymki Ziemi Wieluńskiej na Jasną Górę! 23.08 – 28.08.2022 r. Zapisy od 13 sierpnia w salce przy WIELUŃSKIEJ KOLEGIACIE. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablotce.

  6. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. Do sprzątania naszego kościoła zapraszamy rodziny: Porażka, Howis-Golańscy, Karneccy, Leszczyński, Rusiłowski.

  7. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace przy ociepleniu plebanii, gdyż wzrastają koszty ogrzewania, pękają i odpadają pustaki i cegły. Po wielu latach zmieniłaby się estetyka budynku i otoczenia. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zrealizowaniu podjętych prac.

  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.