OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 7 SIERPNIA 2022

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i godnego przeżycia tegorocznej Uroczystości Odpustowej. Dziękujemy asyście niosącej feretrony, figurę, Wspólnocie Żywego różańca, druhom strażakom, orkiestrze, LSO, dziewczynkom sypiące kwiaty i wam drodzy parafianie za świadectwo wiary. Bóg zapłać.

  2. W dniu dzisiejszym o godz. 15:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i adoracje Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca.

  3. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

  4. W środę 10 sierpnia około godz. 17.00 przybędzie do nas około 120 osobowa pielgrzymka z Opatówka na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się na nocleg i ranny posiłek. Rodziny chętne do przyjęcia pielgrzymów pod swój dach prosimy o zgłoszenie liczby przyjętych gości.  Zwyczajem lat ubiegłych proszę o przyjęcie Pielgrzymów z Grupy Zielonej z Kalisza, przy remizie OSP w Białej. Grupa ta zatrzyma się na odpoczynek w czwartek 11 sierpnia ok. godz. 11.15.

  5. W sobotę (13 sierpnia) przeżywać będziemy kolejne uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 20.00 Msza święta w intencji próśb i podziękowań, a następnie procesja różańcowa. Naszą modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim. 

  6. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

  7. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Św. Wawrzyńca w Dąbrowie. Suma odpustowa o godz. 12:00, oraz Uroczystość Odpustowa z racji św. Maksymiliana Marii Kolbe w parafii Huta-Chojny. Suma odpustowa o godz. 11:00.

  8. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów i ofiarę na kwiaty. W sobotę od godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Kupscy, Szafran, Piesyk, Juszczak i Kot.