OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
27 września 2020

  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

  2. We wtorek 29 września  na Mszy Świętej o godz. 18.00 Arcybiskup Wacław Depo udzieli młodzieży sakramentu Bierzmowania. Okazja do spowiedzi przed bierzmowaniem dla młodzieży, rodziców i świadków będzie w poniedziałek od 18.30.

  3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17:30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

  4. W przyszłą niedzielę  o godz. 15:30 nabożeństwo różańcowe i spotkanie członków Żywego Różańca po Mszy św., na plebanii.

  5. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei i siły.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo-piątkowej w naszym kościele będzie od godz. 17:30 . Nabożeństwo pierwszo-sobotnie połączone z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00.

  7. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz.  9:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub kancelarii.

  8. Spotkanie formacyjne dla młodzieży z klasy VIII w sobotę 3 października o godz. 18:00

  9. W sobotę o godz. 19:00 spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych, których dzieci przyjmą sakrament Chrztu św. w najbliższym czasie.

  10. Bóg zapłać wyznaczonym rodzinom i przybyłej młodzież za posprzątanie  kościoła i otoczenia. W sobotę o godz. 8.00 zapraszamy rodziny Sip-  Chałupka, Potoczny, Cegiełka, Gasztych, Jarząb.