OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ZWYKŁA
16.01.2022 r.

  1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

  2. W minionym tygodniu zakończyliśmy spotkania kolędowe z parafianami w naszym kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Witamy nowych parafian, którzy zamieszkali na terenie naszej parafii. Dar wspólnej modlitwy i radość spotkania w parafialnej świątyni niech będą umocnieniem naszych więzi we wspólnocie parafialnej, którą tworzymy. Dziękujemy także za ofiary kolędowe składane z tej okazji. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

  3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

  4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

  5. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania z klas 8, natomiast na godz. 17:00 kandydatów z klasy I szkoły średniej.

  6. W Przyszłą Niedzielę tj. 23 stycznia na Mszy świętej o godz.11:00 zainaugurujemy uroczyście synod w naszej Wspólnocie Parafialnej. Będziemy prosić Ducha świętego o Potrzebne łaski i światło Boże, by podążać wspólną drogą do zbawienia we wspólnocie Kościoła.

  7. Trzech Lektorów z naszej Wspólnoty Parafialnej rozpoczęło w dniu wczorajszym Kurs Ceremoniarza, który potrwa do maja. Życzymy wytrwałości i siły w zdobywaniu wiedzy o dbałość piękna Liturgii Kościoła.

  8. Bóg zapłać Państwu Nagły za posprzątanie naszej świątyni i pomoc w przygotowaniu salek na koncert kolęd. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Rozmarynowscy, Juszczak-Gurbiel, Gajda, Kabalec, Łebek.

  9. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej wraz z Parafią pw. Św. Piotra w okowach w Białej serdecznie zapraszają na Koncert kolęd i pastorałek Dzisiaj tj. 16.01.2022 r. godz. 16.00 Msza św. i około 16.30 koncert w którym wystąpią soliści, orkiestra z Białej i Naramic, schola „Płomienie „ z Sokolnik, chór parafialny, schola parafialna „Zakochani w Panu”, zespół folklorystyczny z GOKiS w Białej.