OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PONIEDZIAŁEK W OKTWIE WIELKANOCNEJ

10.04.2023 r.

  1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie zwycięską miłością Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi.

  2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz Uroczystości Wielkanocnej. Słowa wdzięczności kierujemy do Orkiestry, Chóru parafialnego, Druhów Strażaków, Asyst niosących feretrony, Wspólnot Żywego Różańca, oraz niezastąpionej LSO i Wam bracia i siostry za liczny udział i piękne świadectwo wiary. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

  3. W czwartek, 13 kwietnia przypada Dzień Pamięci i Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

  4. W piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Była to przecież niezwykle doniosła decyzja Mieszka I, która uznawana jest za początek Państwa Polskiego. A z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. Do niedzieli włącznie codziennie o godz. 17:45 zapraszamy na Nowenna do Miłosierdzia Bożego, która zakończy się Świętem Bożego Miłosierdzia, które przypada w drugą niedzielę Wielkanocną. Już dziś serdecznie zapraszamy na godz. 15:00 za tydzień – na Adorację w Godzinie Miłosierdzia.

  6. Dziękujemy za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. Za tydzień w sobotę na godz. 8:00 zapraszamy do troski o nasz Kościół rodziny: Napierajczyk, Gielniak, Smiatacz, Kosińscy i Idczak.

  7. (Wiktorów) 22 kwietnia w sobotę przewidziane jest sprzątanie generalne Kościoła w Wiktorowie. Wszystkich chętnych zapraszamy na godz. 8:00 do pomocy.