OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19.03.2023 r.

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.: 16:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.: 15:30gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

  3. Jutro będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny (przeniesiona z dzisiejszej niedzieli). Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla mężczyzn, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

  4. W sobotę 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania NMP. Oraz dzień świętości życia. Naszymi modlitwami otoczymy wszystkie matki oczekujące potomstwa.

  5. Za tydzień w niedzielę, rozpoczniemy nasze parafialne wielkopostne rekolekcje, które potrwają do środy włącznie. Równocześnie odbędą się rekolekcje dla uczniów szkoły Podstawowej w Białej. Poprowadzi je Ojciec Antoni Sumera -  ze zgromadzenia Ojców Cystersów. Za Waszym pośrednictwem pragniemy zaprosić wszystkich parafian: domowników, przyjaciół i sąsiadów do przeżycia tego świętego czasu. To będzie też dobra i stosowna okazja, aby  dobrze przeżyć sakrament Pokuty i Pojednania, który będzie sprawowany w środę 29 marca. Plan rekolekcji dostępny jest w Głosie św. Piotra, gablocie oraz na stronie internetowej parafii i Facebooku. Zorganizujmy dobrze nasz czas, by uczestniczyć w tej łasce danej nam od Boga.

  6. Są do nabycia Paschaliki w cenie 10 zł na stół wielkanocny i Liturgię światła w Wielką Sobotę. Świeca ta symbolizuje Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech zapalona w Wielką sobotę w czasie liturgii towarzyszy nam również w poranek wielkanocny na świątecznym stole. A następnie zapalmy ją na grobach naszych bliskich, którzy oczekują chwalebnego dnia zmartwychwstania

  7. Dziękujemy za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. W sobotę na godz. 9:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Mielczarek, Koniarczyk, Lis, Waśko i Kamola.

  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli.