OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
12.03.2023 r.

  1. Dziś już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty.

  2. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16:30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 15:30rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.

  3. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice i wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

  4. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

  5. W piątek będziemy wypraszać dar Bożego Miłosierdzia dla naszych zmarłych z racji III piątku miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17:00, a po niej na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

  6. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 8.

  7. Są już do nabycia Paschaliki w cenie 10 zł na stół wielkanocny i Liturgię światła w Wielką Sobotę. Niech nie zabraknie symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego w naszych domach, który rozświetla ciemności i mroki naszego życia i serca.

  8. Dziękujemy za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. W sobotę na godz. 9:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Szkop, Szczupak, Morawka, Wykrota i Konwerski.