OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
05.03.2023 r.

  1. Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę Ad Gentes– Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.  Dziś I niedziela miesiąca. Adoracja Chrystusa Eucharystycznego po zakończeniu każdej Mszy świętej. Na godz. 15:30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym .

  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątek o godz. 16:30 – Droga Krzyżowa, a w niedzielę o godz. 15:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

  3. Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 26-29 marca.

  4. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klasy 7.

  5. Są już do nabycia Paschaliki w cenie 10 zł na stół wielkanocny i Liturgię światła w Wielką Sobotę. Niech nie zabraknie symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego w naszych domach, który rozświetla ciemności i mroki naszego życia i serca.
  6. Dziękujemy za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. W sobotę na godz. 9:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Fryta, Belda, Kamyk, Fryta i Papciak.