OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26.02.2023 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy.

  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątek o godz. 16:30 – Droga Krzyżowa, a w niedzielę o godz. 15:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

  3. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Otaczajmy modlitwą tych, którzy zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.

  4. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza. Święty Patron swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć i korupcji.  Polityka jest dziełem Boga i traktowana jako powołanie może stać się też drogą do świętości.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru miłosierdzia Bożego. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 16:15W sobotę powierzymy naszą wspólnotę Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek. Nabożeństwo I soboty o godz. 16:00. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz. 9:00 Zapisy tych osób w Zachrystii lub Kancelarii.

  6. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie wszystkich rodziców, którzy w najbliższym czasie planują chrzest dziecka oraz wszystkich którzy pragną zostać rodzicami chrzestnymi.

  7. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas 6.

  8. Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

  9. Dziękujemy za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. W sobotę na godz. 9:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Wereszczyńscy, Matusiak, Dubas-Domagała i Skrzypecki.

  10. Odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego we wtorek do godz. 13:00, można składać sprzęt przy garażu.