OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
20.11.2022 r.

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim Ceremoniarzom, Lektorom i Ministrantom życzymy z tej okazji wiele wytrwałości w pełnieniu służby przy Ołtarzu Pańskim. Niech słowa przez Was wypowiadane: „Króluj nam Chryste” staną się mottem całego Waszego życia. Niech Chrystus Was prowadzi i wspiera na Waszej drodze życia, a Maryja niech otacza Was swoją opieką i matczyną miłością.  

  2. Po Mszy Św. o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

  3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

  4. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Msza święta w intencji wszystkich zaangażowanych w śpiew liturgiczny za tydzień w niedzielę o godz. 11:00.

  5. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz.: 17:00.

  6. Od dzisiaj będzie możliwość składania produktów żywnościowych do kartonów wystawionych w przedsionku Kościoła, z długą datą ważności (mąka, cukier, makaron, konserwy, kasza, słodycze itp.). Produkty te dzięki Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zostaną przekazane jako paczki na święta Bożego Narodzenia dla rodzin ukraińskich będących w dramatycznej sytuacji egzystencjalnej.

  7. Dziękujemy za posprzątanie naszego Kościoła W Białej i w Wiktorowie. Za tydzień w sobotę na godz. 9:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Lar, Zapłotny - Super, Małecki – Wątroba, Urbańscy, Dworniccy, Dworniccy.

  8. W sobotę na godz. 10:30 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania z klasy 7.

  9. W piątek na godzinę 19:00 zapraszamy na spotkanie Duszpasterską Radę Parafialną.

  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.