OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13.11.2022 r.

 

  1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

  2. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas.

  3. Od przyszłej niedzieli tj. 20 listopada będzie możliwość składania produktów żywnościowych z długą datą ważności (mąka, cukier, makaron, konserwy, kasza, słodycze itp.). Produkty te dzięki Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zostaną one przekazane jako paczki na święta Bożego Narodzenia dla rodzin ukraińskich będących w dramatycznej sytuacji egzystencjalnej.

  4. Nabożeństwo z wypominkami rocznymi w każdą niedzielę o godz. 10:30. Zachęcamy do tej wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych.

  5. W piątek 18 listopada po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca, w którym polecać będziemy naszych bliskich zmarłych.

  6. W sobotę na godz. 10:30 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas VI.

  7. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 20 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy Św. o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

  8. Od poniedziałku tj. od 14 listopada Msza święta w tygodniu będzie sprawowana o godz. 17:00.

  9. Dziękujemy za posprzątanie naszego Kościoła W białej i w Wiktorowie. Za tydzień w sobotę na godz. 9:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Kowalczyk-Marczak, Golańscy, Szymanek, Włodarczyk-Patyk, Rzepecki -Kowalik, Browarna.

  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.