OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA
30.10.2022 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.

  2. We wtorek, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze Św. o godz. 8:30 i na cmentarzu o godz. 10:00 – procesja, a o godz. 11:00 uroczysta Msza święta w intencji wiernych zmarłych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

  3. W środę, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. Msza św. o godz.9:00 i 18:00. Natomiast o godz. 15:00 na cmentarzu zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych.

  4. Nawiedzając z modlitwą w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym kościół lub kaplicę możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto, spełniając określone warunki, możemy codziennie do 8 listopada uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

  5. Modlitwa różańcowa połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych od środy o godz. 17:15, a w niedzielę o godz. 15:15. Zachęcamy do udziału w modlitwie za naszych drogich zmarłych, którym wypraszać będziemy dar życia wiecznego.

  6. Jako chrześcijanie pamiętajmy też o bezpieczeństwie i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach. Wraz z policją apelujemy i prosimy by w Uroczystość Wszystkich Świętych nie parkować samochodów na chodniku przy cmentarzu. Do dyspozycji są parkingi przy Plebanii, Biedronce, Urzędzie Gminy czy Ośrodku Zdrowia. Zwróćmy na to szczególną uwagę, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś nieszczęścia.

  7. Tradycją naszej Archidiecezji jest, że w Uroczystość Wszystkich Świętych zbierane są ofiary do puszek przy cmentarzach, które przeznaczone są na pomoc dla Między-diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. W naszej wspólnocie ofiarę na ten cel będzie zbierał kleryk z roku I.

  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17:15. Objazd chorych z sakramentami w sobotę od godz. 9:00. Zapisy tych osób w kancelarii.

  9. Dziękujemy za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. W sobotę od godz. 8:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Brożyna, Bachorscy, Mrugała, Jagieła, Czerkawski, Skrzypeccy, Kubat, Pawełczyk.