OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
16 października 2022

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W poniedziałek i środę zapraszamy klasy III, we wtorek i czwartek kl. IV-VI, a w piątek i sobotę kl. VII i VIII.

  2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski, pod hasłem „ W blasku prawdy”. Z tej okazji za tydzień można złożyć ofiarę do puszek Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia i wesprzeć stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Również za tydzień będzie zbiórka przeprowadzona przez młodzież naszej szkoły na PCK, dochód przeznaczony będzie na walkę z głodem. Za okazaną szczodrość serca w imieniu młodzieży dziękujemy.

  3. Także dzisiaj w naszej parafii odbywa się kiermasz ciast, którego dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Pana Adama Grzeżułkowskiego – naszego parafianina. W imieniu organizatorów i rodziny dziękujemy za każdą dołożoną cegiełkę na ten cel.

  4. We wtorek przypada święto św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia. Wszystkich pracowników Służby Zdrowia będziemy polecać w tym dniu w modlitwie różańcowej o godz. 17.30.

  5. W sobotę o godz. 11:00 w salce na plebani odbędzie się spotkanie uczniów klas VI, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie również rodziców.

  6. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. Przez oktawę będziemy modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych znajdują się na stoliku za ławkami. Można je składać
    w zakrystii lub kancelarii od poniedziałku do piątku od 16:00 do 16:30.

  7. Posiadamy już Księgę Intencji na 2023 rok. Wszystkich, którzy pragną zapisać Mszę św., Jubileusz, ślub na 2023 rok, prosimy by zgłaszali się do kancelarii w godzinie otwarcia. Jest również do nabycia w zakrystii Kalendarz rolnika.

  8. Dziękujemy za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. W sobotę od godz. 8:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Blabuś, Kotala, Nowak, Kuś, Więckowscy, Koniarczyk, Gruchot-Wyglądacz, Paluszek i Stachulec. Dziękujemy również za ofiary przeznaczone na ocieplenie domu parafialnego.