OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
9 października 2022

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.

  2. W czwartek (13 października) przeżywać będziemy ostatnie w tym roku uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie Msza Święta. Po Mszy Świętej procesja różańcowa, zakończona Apelem Jasnogórskim.

  3. W piątek (14 października) obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Naszą modlitwą obejmujemy nauczycieli, katechetów i tych którzy służą dziełu edukacji i wychowania dzieci i młodzieży.

  4. Za tydzień w niedzielę (16 października) przeżywać będziemy Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”.

  5. Nasz Parafianin Adam Grzegżułkowski (43l), po wypadku w lipcu stał się osobą leżącą, wymagającą 24 godz. opieki. Wielomiesięczny pobyt w szpitalu spowodował zaniki mięśniowe. Pan Adam potrzebuje bardzo intensywnej rehabilitacji, której koszt miesięczny wynosi 30 tys. złoty. KGW w Białej organizuje kiermasz ciast na ten cel w dniu 16.10.2022 po Mszach świętych. Panie z KGW proszą o wsparcie w pieczeniu ciast. Osoby chętne mogą dostarczyć ciasta na salę OSP w Białej w sobotę 15.10.2022 na godz. 15:00. Wszystkie fundusze zebrane z kiermaszu ciast zostaną wpłacone na konto Pana Adama w fundacji SIEPOMAGA.

  6. W imieniu mamy i rodzeństwo składam gorące podziękowanie za modlitwę w intencji zmarłego taty. Dziękuję bardzo serdecznie poszczególnym delegacją: z Urzędu Gminy, ze Szkoły Podstawowej, z Publicznego Przedszkola, Przedstawicielom Wspólnoty Żywego Różańca, Rady Parafialnej, Młodzieżowych grup parafialnych (LSO, Dzieciom Maryi, Scholii) i wszystkim przybyłym na uroczystość pogrzebową. Dziękuję za dar modlitwy, zamówione Mszę święte, za tak liczne słowa wsparcia i pocieszenia. Niech dobry Bóg wynagrodzi Waszą dobroć i życzliwość, a Matka Najświętsza niech wyprasza dla każdego z Was Boże błogosławieństwo. Bóg zapłać.

  7. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Przez oktawę będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami) znajdują się na stoliku za ławkami.

  8. Dziękujemy za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. W sobotę od godz. 8:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Zarzyccy, Tomala, Kacała-Bąk, Nanys, Figlus, Dziuba i Kątny.