OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
25.09.2022 r.

 

  1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Dla nas jest to szczególna okazja do modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie, a także w intencji wielu braci i sióstr, którzy w Polsce znaleźli schronienie. Słowa uznania kierujemy również w stronę wszystkich, którzy w różny sposób zaangażowali się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

  2. W czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

  3. W sobotę rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:30.

  4. 8 październik odbędzie się Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Myszkowie – Mrzygłód. Wszystkich chętnych zapraszamy i prosimy o zapisy do piątku 30 września włącznie.

  5. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz. 9:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub w kancelarii. W sobotę nabożeństwo wynagradzające z racji I soboty miesiąca połączone z modlitwą różańcową o godz. 17:00. Zapraszamy

  6. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty do Kościoła. W sobotę od godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Sip, Chałupka, Sip, Potoczni i Cegiełka.

  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.