OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
18.09.2022 r.

  1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli dobru i prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

  2. Dziś, 18 września, przypada także Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otoczmy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i w prawdziwej mądrości.

  3. W Piątek 23 września o godz. 11:00 w Kolegiacie w Wieluniu odbywa się dzień Chorego, pod przewodnictwem Bp. Andrzeja Przybylskiego. Tego dnia będziemy polecać naszych chorych Bożej miłości i wypraszać dla nich siłę do walki z chorobą.

  4. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Dla nas jest to szczególna okazja do modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie, a także w intencji wielu braci i sióstr, którzy w Polsce znaleźli schronienie. Słowa uznania kierujemy również w stronę wszystkich, którzy w różny sposób zaangażowali się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Również w niedzielę za tydzień o godz. 13:00 Msza św. na zakończenie sezonu motocyklowego.

  5. Trwają prace przy ociepleniu  domu parafialnego - plebanii. Dziękujemy za złożone ofiary na ten cel w kwocie 10,750zł., są to ofiary indywidualne, składane na tacę i w kopertach.

  6. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie, oraz ofiarę na kwiaty. W sobotę od godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Gielniak – Pawełczyk, Wilk, Fryta, Staszewscy, Wróbel, Rozmarynowska-Górna, Nowak.

  7. Wszystkim Parafianom, życzymy miłej spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.