OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
17 KWIETNIA 2022

  1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

  2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. o godz. 6:00; 8:30; 9:45 (Wiktorów) i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz.16:00.

  3. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszej parafii jak w każda niedzielę. Ofiary z tego dnia  będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

  4. W piątek, w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby charytatywne CARITAS.

  6. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła i jego otoczenia do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  1. W sobotę od godz.8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Wereszczyńscy, Krzywy, Grabowscy, Koniarczyk, Kubiak.