OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
03.04.2022 r.

  1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

  2. Od dzisiaj wchodzimy w kolejną fazę wielkiego postu, czego wyrazem są m.in. zasłonięte krzyże w świątyni. O ile dotychczas liturgia koncentrowała nas na sprawie nawrócenia i pojednania, o tyle teraz w większym stopniu będziemy koncentrować się na medytacji krzyża Pana Jezusa. 

  3. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Przez ten święty czas przeprowadzi nas ks. dr Jose Maniparambil, kapłan pochodzący z Indii, doktor nauk biblijnych, autor wielu książek opartych na tematyce biblii. Ofiary zbieranie podczas rekolekcji zarówno pierwszego jak i w dniu spowiedzi zostaną przeznaczone na potrzeby Księdza rekolekcjonisty.

  4. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17:30 i nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15:30. Mszę święte od 4 kwietnia w naszym kościele o godz. 18:00.

  5. We wtorek od godz. 14:00 odwiedzimy chorych. Zapisy tych osób w kancelarii lub zakrystii.

  6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej będą poświęcane palmy. Uroczyste poświęcenie palm z procesją na Mszy św. o godz. 11.00.

  7. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na energię elektryczną zużytą  przy ogrzewaniu naszego kościoła w okresie grzewczym Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

  8. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Sowa- Wasińscy, Dziuba, Leman, Bednarek, Zawada.