OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
06.03.2022 r.

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

  2. W dobrym przeżyciu czasu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 16:30, natomiast w niedzielę na nabożeństwo Gorzkich Żali
    z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  3. Solidarnie trwamy przy narodzie ukraińskim zarówno w modlitwie, jak i w konkretnych czynach. Dziękuje wszystkim, którzy w minioną środę popielcową złożyli swój dar materialny do puszki na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Również dziś jest możliwość by wesprzeć ten dar składając ofiarę do puszki z tyłu kościoła. Zebrane ofiary z naszej parafii to (środa popielcowa - 5687,60 zł). Kwota ta zostanie  jutro wpłacona na konto Caritas Archidiecezji Częstochowskie wraz darami które zostały zebrane.

  4. W niedzielę 13 marca odbędzie się kiermasz ciast przy naszej parafii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na Uchodźców z Ukrainy, którzy zamieszkali na terenie naszej Gminy.

  5. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klasy 6.

  6. Do piątku włącznie trwamy w ogólnopolskiej nowennie do św. Andrzeja Boboli w intencji powołań kapłańskich oraz o uświęcenie kapłanów. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy codziennie po Mszy świętej.

  7. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę na godz.9.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Kubis – Fryta, Bryłka- Kołaczek, Sykuła, Rosiak i Wójciak.