OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

15 GRUDNIA 2019

  1. W tym tygodniu, przez nasz udział w rekolekcjach przygotowujemy się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak dobrze przeżyć ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii.

  2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii pojawiły się szaty koloru różowego.

  3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

  4. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 zapraszamy na roraty.

  5. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

  6. Pan jest blisko! Przygotujmy się na jego przyjście przez szczerą i pełną nawrócenia Spowiedź Św. Skorzystajmy z kapłańskiej posługi. Spowiedź w naszej Parafii w poniedziałek 16 grudnia od godz: 8:30 do 9:30; od 10.30 do 11.00i po południu od godz: 16:30 do 17:00 i od18:00 do 18:30.

  7. We wtorek, 17 grudnia od godz: 14:00 objazd chorych i starszych ze spowiedzią i Komunią Św. adwentową.

  8. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła przed Świętami Bożego Narodzenia rodziny: Urbaniak, Gryguła, Napierajczyk, Klapka, Gładysz, Olek. W sobotę zapraszamy chętnych do pomocy w dekoracji kościoła. Zwracamy się z prośbą o posprzątanie grobów na cmentarzu po uroczystości Wszystkich Świętych, gdyż w tym tygodniu chcemy wywieść śmieci.

  9. Są do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Mała – 7 zł oraz opłatki na stół wigilijny u Pana Romana.