OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA
14.07.2019

 1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św.
  i nabożeństwo w intencji naszych bliskich zmarłych w piątek na godz. 18.00
   
 3. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Wielunia  na Jasną Górę. Szczegółowe informacje organizatorzy podadzą po 20 lipca. Zapraszamy również na Pielgrzymkę osób niepełnosprawnych z Olsztyna na Jasną Górę – zapisy
  u Pana Krzysztofa Skrzypeckiego.

 4. W Poniedziałek wyjeżdżamy na wypoczynek wakacyjny z młodzieżą  do Olczy/ k Zakopanego.  Z tego względu kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. W przypadku pogrzebu wszelkie formalności prosimy ustalać po Mszy świętej z ks. Prałatem Zygmuntem Wróbelem
   
 5. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej – szczególnie Katolickiego Tygodnika Niedziela.

 6. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie oraz ofiarę na kwiaty. W sobotę od godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny; Stępień, Pichlińscy, Stefaniak, Stefaniak, Krawczyk, Nisłony.
 7. Dziś  2 niedziela m-ca. Bóg zapłać za składane ofiary, które przeznaczone są na cele gospodarcze.