Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 1410

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
28.04.2019 r.


 1. Dzisiaj przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Godzinę Miłosierdzia.
 2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, która został przeniesiona z 23 kwietnia z racji Oktawy Wielkanocy.

 3. W środę rozpoczynamy maj – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę i święta o godz. 15.30. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza dzieci.

 4. W czwartek 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag i symboli narodowych przy domach i mieszkaniach.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 6. W piątek 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Ogarnijmy w tym dniu naszymi modlitwami Ojczyznę, polecając ją szczególnej opiece Maryi. Jest to również dzień modlitw za emigrację. Podczas każdej Mszy Świętej będzie możliwość pierwszo piątkowej spowiedzi. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 7. W sobotę 4 maja od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty (różaniec i nabożeństwo majowe).

 8. Za tydzień w III Niedzielę Wielkanocną, rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny połączony z III Narodowym Czytaniem Pisma Świętego.

 9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych.

 10. W niedzielę 5 maja po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 11. Bóg zapłać za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 8:00 zapraszamy rodzinę: Kołaczek, Fraszek, Skubiś, Kowalik - Gniła, Cyga - Wierzbińscy,  i Szeferowicz.