OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA
11.02.2024 r.

  1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę.

  2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele nabożeństwo z błogosławieństwem lurdzkim dla chorych o godz. 15:30, a o godz. 16:00 Msza święta w intencji chorych. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

  3. Dziś o godz. 18:45 wyjazd na czuwanie nocne na Jasną Górę. Autokar będzie oczekiwał na parkingu przy plebani.

  4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz.  9:0017:00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.  Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

  5. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

  6. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny i nawrócenia. Powstrzymajmy się więc od zabaw, wesel i dyskotek.

  7. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 16:30. Natomiast w przyszłą niedzielę na godz. 15:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. Damian. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki przez Kościół ofiaruje nam Pan Bóg, aby przybliżyć nas do siebie.

  8. W sobotę na godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VI, VII i VIII.

  9. Dziękujemy za troskę o nasze Kościoły w Białej i w Wiktorowie. W sobotę za tydzień na godz. 9:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Pikula, Gwóźdź, Skoczylas, Kuliberda i Bartodziej. Natomiast w Wiktorowie P. Martę Bednarek.

  10. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.