OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
30.04.2023 r.

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty.

  2. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli któryś syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony

  3. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:30. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

  4. Dzień 1 maja – to także Święto Pracy i wspomnienie Świętego Józefa Robotnika. Będziemy prosić przez Jego wstawiennictwo o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

  5. We wtorek, 2 maja, przypada Uroczystość Odpustowa w Kościele w Wiktorowie. Suma odpustowa o godz. 11:00, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Witold Bil – Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Kurowie. Tego dnia przypada również Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

  6. 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane wg porządku niedzielnego.

  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17:30. Nabożeństwo I soboty w sobotę o godz. 17:00 połączone z nabożeństwem majowym. Objazd chorych i osób starszych ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz. 9:00. Zapisy w Zakrystii lub kancelarii parafialnym. W sobotę na godz. 19:00 zapraszamy rodziców, którzy w najbliższym czasie planują chrzest swojego dziecka oraz tych którzy chcą być rodzicami chrzestnymi.

  8. W niedzielę o godz. 13:30 odbędzie się Msza święta na rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów no Eucharystię w ich intencji.

  9. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

  10. Dziękujemy za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. W sobotę na godz. 8:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Niesłony, Stefaniak, Stefaniak, Pichlińscy i Stępień. natomiast w Wiktorowie P. Beatę Ciborską.