OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ
2 KWIETNIA 2023

  1. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody WIELKIEGO TYGODNIA, jest przypomnieniem uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W czasie każdej Mszy świętej poświęcenie palm. Centralna procesja z palmami o godz. 11:00 przed Ołtarzem Piotra.

  2. Dziś mija 18 rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21:00 połączony z modlitewnym czuwaniem do godz. 21:37. Również zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 która rozpocznie „Papieski rajd motocyklowy” po okolicznych wioska. Wystawmy w naszych oknach portret Jana Pawła II i wywieśmy flagę papieską niech to będzie nasze solidarne zjednoczenie w podziękowaniu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.

  3. Od wielkiego poniedziałku do wielkiej środy włącznie możliwość z korzystania sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17:30. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i wtorek od godz. 17:00 do 17:30. Od wielkiej środy do poniedziałku wielkanocnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  4. Wchodzimy w bezpośrednie przygotowanie do Świąt Paschalnych. Szczytem tego przygotowania jest Święte Triduum Paschalne:
  • WIELKI CZWARTEK: Pamiątka Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. O godz. 10.00 w Katedrze św. Rodziny w Częstochowie Msza święte krzyżma. W naszym kościele MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJo godz. 18.00. Po zakończeniu Liturgii, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.

  • WIELKI PIĄTEK: Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje zachowanie postu ścisłego. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 10:00 zapraszamy na Drogę Krzyżówą, a o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego miłosierdzia – pierwszy dzień nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego. LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ będziemy sprawowali  o godz. 18.00.Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja w Grobie Pańskim do godz. 22:00.

  • WIELKA SOBOTA: Dzień ciszy i zadumy. Adoracja w Grobie Pańskim od godz. 8:00. Poświęcenie pokarmów w Kościele w Białej odbędzie się o godz. 10:00, 11:00, 12:00 i 15:00. W Wiktorowie i Brzozie poświęcenie pokarmów o godz. 12:30. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i kolejny dzień nowenny. UROCZYSTA LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się  o godz. 20.00prosimy o przyniesienie świec, abyśmy w ich blasku, w tę Świętą Noc Zmartwychwstania odnowili nasze chrzcielne przyrzeczenia.

  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO: Adoracja w Grobie Pańskim od godz. 5:00. O godz. 6:00 wyruszy uroczysta PROCESJA REZUREKCYJNA, na którą zapraszamy wszystkich wiernych, Orkiestrę, Chór, Druhów Strażaków, asysty do niesienia feretronów, Żywy Różaniec, LSO, abyśmy radośnie ogłosili zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią piekłem i szatanem. Po zakończeniu procesji uroczysta Eucharystia. Porządek Mszy św. w niedzielę wielkanocną o godz. 6:00, 8:30, 9:45 (Wiktorów) i 11:00. Nie ma Mszy świętej o godz. 16:00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę.