OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
11.09.2022 r.

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

  2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 16:00spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.

  3. We wtorek (13 września) zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie Msza Święta, po Mszy Świętej procesja różańcowa, zakończona Apelem Jasnogórskim.

  4. W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy, w moim życiu jest dla niego godne miejsce?

  5. Dziękujemy za posprzątanie Kościoła w Białe i w Wiktorowie. W sobotę od godz. 8:00 zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła rodziny: Szkop, Szkop, Szkop Grzeżułkowski, Szkop.

  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.