OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
04.09.2022 r.

  1. Dziś XXIII niedziela zwykła. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

  2. Dziś niedziela adoracyjna. Po każdej Mszy św. przed Chrystusem Eucharystycznym błagajmy o łaski potrzebne w nowym roku szkolnym i katechetycznym dla dzieci i młodzieży szkolnej, aby trud dydaktyczny i wychowawczy rodziców, nauczycieli i uczniów przyniósł obfite owoce pełnego rozwoju młodych umysłów i serc. O godz. 15.30 różaniec i adoracja.

  3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze św. o godz. 8.30 i 18.00 – w czasie Mszy świętej poświęcenie ziarna na zasiew.

  4. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 16:00 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.

  5. Zapraszamy na spotkania i wstąpienia nowych członków w grupy i wspólnoty parafialne. We wtorek o godz. 18:30 zapraszamy wspólnotę Dzieci Maryi, w środę na godz. 18:00 LSO, a w czwartek na godz. 18:30 scholę parafialną.

  6. Od tygodnia trwają prace przy ociepleniu naszej plebanii. Prawie na całym budynku został już położony styropian 15 cm. W nadchodzącym tygodniu dalszy ciąg prac. Prosimy Parafian o wsparcie finansowe tej inwestycji poprzez ofiary na tacę w przyszłą niedzielę lub na konto parafialne. Niektórzy parafianie złożyli już ofiary indywidualnie. Na tacę w drugą niedzielę miesiąca złożono 2110 zł. Indywidualnie 1150zł. Koszt całej inwestycji to około 160.000 zł.

  7. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. Do sprzątania naszego kościoła zapraszamy w sobotę od godz. 8:00 rodziny: Łuczak, Mielczarek, Pluskota, Mikołajczyk, Niciejewscy -Płóciennik.

  8. Od 19 sierpnia w polskich kinach można zobaczyć zrealizowany z niezwykłym rozmachem film fabularny „Notre-Dame płonie”.

  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.