OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
28.08.2022 r.

  1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

  2. W czwartek będziemy obchodzić 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

  3. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i rodzicom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele w czwartek o godz. 8:00.Serdecznie zapraszamy.

  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek Spowiedź Św. od godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy młodzież, aby skorzystały z daru sakramentu pokuty na progu nowego roku szkolnego. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz.  9:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub kancelarii. W sobotę, o godz. 17:00 Nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.

  5. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. Do sprzątania naszego kościoła w sobotę od godz. 8:00 zapraszamy rodziny: Pluskota, Kołodziej, Giemza, Kurp i Kot.

  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.