Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 224

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.08.2022 r.

 

  1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. 

  2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

  3. We wtorek wyrusza 159. Piesza Pielgrzymka Ziemi Wieluńskiej na Jasną Górę. Wszystkim Pielgrzymom życzymy wytrwałości oraz prosimy o modlitewną pamięć w naszych intencjach.  W sobotę 27 sierpnia o godz. 7:00 wyruszy autokar z parkingu przy plebani na Pielgrzymkę Osób niepełnosprawnych z Olsztyna na Jasną Górę.

  4. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Głównej Patronki Archidiecezji Częstochowskiej. W tym dniu Msze święte w naszym Kościele o godz. 9:00 i 18:00.

  5. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. Do sprzątania naszego kościoła w sobotę od godz. 8:00 zapraszamy rodziny: Olender, Gielniak, Rusiłowska, Borowscy i Niesłony.

  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.