OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019 r.

 1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

 2. Przypominamy wszystkim wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

 3. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział
  w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16:30. (W nadchodzący piątek Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież naszej parafii). Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30 z kazaniem pasyjnym.

 4. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.

 5. W sobotę zapraszamy na godzinę 18:00 kandydatów do Bierzmowania z klas VII.

 6. W przyszła Niedzielę 24 marca od godz. 13:00 odbędzie się turniej  Tenisa Stołowego w kategorii dzieci i dorośli organizowany przez PSP i GOKiS w Białej. Zapisy u Pana Krzysztofa Skrzypeckiego.

 7. W dniu wczorajszym Reprezentacja LSO z naszej parafii wzięła udział w Mistrzostwach Tenisa Stołowego naszej Archidiecezji. W kategorii Ministranci - Antoni Michałczyk zajął I miejsce, natomiast w kategorii drużynowej zajęliśmy II miejsce. Gratulujemy pięknej gry i reprezentowania naszej parafii.

 8. Jest możliwość zakupienia świecy caritas na stół Wielkanocny w cenie 10 zł. Również na ołtarzy bocznym znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

 9. Bóg zapłać za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i Wiktorowie. Za tydzień na godz. 8:00 zapraszamy rodzinę: Machynia - Sykuła, Konwerski, Mielczarek, Koniarczyk, Lis i Waśko.