OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
31 LIPCA 2022

 

  1. W kalendarzu Liturgicznym przypada dziś 18 Niedziela Zwykła.
  2. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.

  3. Jutro w naszej wspólnocie Parafialnej przypada Uroczystość Odpustowa ku czci naszego patrona św. Piotra w okowach. Mszę św. o godz. 8:30, 11:00 i 18:00. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy asystę, druhów strażaków, orkiestrę, ministrantów, dzieci sypiące kwiaty i was drodzy parafianie. Sumę odpustową i Boże Słowo będzie głosił Dziekan Regionu wieluńskiego i  proboszcz Parafii Bożego Ciała w Wieluniu ks. Prałat Jacek Zieliński.

  4. We wtorek (2 sierpnia) za nawiedzenie sanktuarium lub kościoła parafialnego można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami. Uroczystość odpustowa u Ojców Franciszkanów w Wieluniu.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca W czwartek modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele. W piątek  okazja do spowiedzi od godz. 17.30. W sobotę o godz. 17:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

  6. W sobotę (6 sierpnia) obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o godz. 18:00.

  7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

  8. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Wolniak, Wolniak, Kotala, Ignasiak, Dudka.

  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, Bożej opieki i wstawiennictwa Matki Bożej.