OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
24.07.2022 r.

  1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

  2. Dzisiaj odpust ku czci Św. Marii Magdaleny w Łyskorni. Suma odpustowa o godz. 12:00.

  3. Jutro, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu. Dzisiaj,  po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów przeznaczone są na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu.

  4. We wtorek w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

  5. W poniedziałek 1 sierpnia 2022 r. przypada Uroczystość Odpustowa ku czci naszego patrona św. Piotra w okowach. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy asystę, druhów strażaków, orkiestrę, ministrantów, dzieci sypiące kwiaty i was drodzy parafianie. Sumę odpustową i Boże Słowo będzie głosił Dziekan Regionu wieluńskiego i  proboszcz Parafii Bożego Ciała w Wieluniu ks. Prałat Jacek Zieliński. Uroczystości te poprzedzi Triduum ku czci św. św. Piotra. W piątek, sobotę i niedzielę Msza św. z kazaniem i litania do św. Piotra w obecności relikwii, którymi jest kamień z grobu naszego patrona.

  6. Z racji zbliżającego się odpustu okazja do spowiedzi  codziennie od godz. 17.00. Odwiedziny  chorych i starszych osób w piątek, od godz.  9:00. Zapisy tych osób w kancelarii lub zakrystii.
  7. W czwartek, piątek i sobotę kancelaria parafialna jest nieczynna.

  8. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz.8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła na Uroczystość Odpustową rodziny: Grzesiak, Mostowy, Kamińscy – Morka, Michalscy, Szkop, Pluskota, Purgat.

  9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.