OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
17.07.2022 r.

  1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

  2. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

  3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

  4. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Św. Marii Magdaleny w Łyskorni. Suma odpustowa celebrowana przez ks. Biskupa Antoniego Długosza z racji wizytacji parafii o godz. 12:00.

  5. 25 lipca będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej okazji już w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy. Ofiary zbierane w czasie poświęcenia zostaną przeznaczone na działalność MIVA Polska, czyli na potrzeby misji.

  6. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Szkop, Kuś, Góra, Kozioł i Szczepańscy.

  7. W piątek o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży wyjeżdżającej na letni wypoczynek do Pobierowa, gdzie zostaną podane szczegóły wyjazdu. Zostało jeszcze kilka miejsc (6) dlatego zachęcamy do zapisania się na wypoczynek.

  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.