OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA
10 lipca 2022

  1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać więź ze Zbawicielem. 

  2. Jutro, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy.

  3. W środę (13 lipca) zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 zostaną wyczytane prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie Msza Święta. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja różańcowa, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.

  4. W piątek (15 lipca) o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w którym polecać będziemy naszych bliskich zmarłych.

  5. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. Maryja zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. Zapraszamy serdecznie na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela.

  6. W dniach 2 – 9 sierpnia organizujemy 7 dniowy letni wypoczynek dla młodzieży nad morzem w Pobierowie. Lista miejsc jest ograniczona. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy do środy włącznie u ks. Damiana.

  7. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Fryta, Jędrasik, Szczepaniak, Pluskota, Rybczyńscy, Kowalczyk.

  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.